Výsledky Letní olympiády dětí a mládeže

Rubriky: Sport
/ Kryštof Benoni

Na konci června se v Brně uskutečnila Letní olympiáda dětí a mládeže. Kraj Vysočina tu reprezentovalo 245 sportovců, mezi nimiž byli i dva zástupci novoměstského atletického …

Na konci června se v Brně uskutečnila Letní olympiáda dětí a mládeže. Kraj Vysočina tu reprezentovalo 245 sportovců, mezi nimiž byli i dva zástupci novoměstského atletického oddílu. V kategorii starších žáků byl vidět Matouš Budig. Ve finále běhu na 100 m překážek obsadil 7. místo. V rozběhu na 300 m si vytvořil osobní rekord výtečným časem 37,57 a nakonec pomohl krajské štafetě na 4×60 m k 8. místu. Mladší žákyně Veronika Střešňáková si v běhu na 800 m vytvořila osobní rekord 2:36,67, ale v silné konkurenci to na postup nestačilo. Ve štafetě na 4×60 m běžela druhý úsek a pomohla děvčatům z Vysočiny na 6. místo, tím pádem na pódium. Výprava z Vysočiny získala celkem 28 medailí, z toho sedm zlatých, dvanáct stříbrných a devět bronzových, a v hodnocení všech krajů tak skončila na 13. místě. Zimní olympiádu od 28. ledna do 2. února 2017 bude pořádat Pardubický kraj.