Sport

MČR v orientačním běhu

Rubriky: Sport
/ Kryštof Benoni

Novoměstští orientační běžci se předvedli v dobrém světle. I díky skvělé organizaci závodů.

Ve dnech 10. – 11. června se uskutečnila jedna z největších sportovních akcí pořádaných v posledních letech novoměstským Sportovním klubem. V lesích severně od zříceniny hradu Lipnice se konaly závody MČR v orientačním běhu na krátké trati. Pro závod byla zpracována speciální mapa na ploše téměř 7 km², přihlášeno bylo více jak 1700 závodníků, z toho 85 ze sedmi států. Pro sobotní kvalifikační boje bylo postaveno 57 různých tratí, v neděli pak 65 tratí pro finálové běhy. Každý den bylo v lese umístěno více než 100 kontrolních stojanů. Z průběhu finálové části byl odvysílán přímý dvouhodinový televizní přenos, nyní dostupný ve videoarchivu ČT. Mistry pro rok 2017 se v hlavních kategoriích stali Vendula Horčičková z OOB TJ Slovan Luhačovice a Miloš Nykodým z SK Žabovřesky. Z pěti členů domácího klubu SK Orientační sporty NMNM se nejlépe vedlo dvojici dorostenců v kategorii H16. Šimon Mareček obsadil 8. místo, a Jan Nechanický skončil dokonce na 5. místě. Jde o vynikající výsledek i motivaci do dalších let závodění. Pro bezproblémový průběh, fungující zázemí a servis, kvalitní mapu i výborně připraveně tratě byly závody hodnoceny na výbornou jak samotnými účastníky, tak vedením Českého svazu orientačních sportů. Jako spolupořadatelé jsme velice rádi, že se podařilo vše potřebné zvládnout na požadované úrovni, a mohli jsme tak přispět k šíření dobré pověsti Nového Města na Moravě mezi širokou veřejností, i když tentokrát mimo katastr města. Břetislav Wurzel, SK OS NMNM